נמלת האש

נמלת האש הקטנה

נמלת האש, מה עובד ומה לא עובד

לפני שתמשיכו בקריאה, תזכרו טוב טוב - ריסוס נגד נמלת האש מתבצע רק על ידי מדביר בעל רישיון של מבנים ושטח פתוח או מדביר עם רישיון של איוד. לכל שאר המדבירים אסור כיום לבצע הדברה נגד נמלת האש הקטנה ולמען יקירכם (וכיסכם), תבחרו רק מדביר מנוסה בהדברת נמלי אש כי אצלו הסיפור יגמר מהר מאוד!

נמלת האש הקטנה - מדוע היא מסוכנת כל כך?

היום ובעתיד הקרוב, כל בילוי בבריכה או בגינה יחייב תשומת לב מיוחדת למזיק טורדני ומכאיב במיוחד שעשה עלייה לישראל בשנת 2005 והקליטה שלו ממש הצליחה. אז תתחילו להתרגל, איך שהגשם נגמר, הבלאגן יתחיל - סיום הגשם הוא האזעקה להתפרצות נחילי נמלת האש הקטנה בכל הארץ ותצפו להרבה יותר משנה שעברה אז למה לחכות? הקדימו הדברה למכה...

לא סתם נמלת האש נחשבת למסוכנת, נמלי אש רוצות לקטול כל בעל חיים שנקרה בדרכן והן עושות זאת על ידי החדרת ארס קטלני במיוחד.
עקיצה של נמלת האש הקטנה היא יותר ממטרידה לבני אדם, היא מכאיבה מאוד ומסתיימת במקרה הטוב בסימנים אדומים וגירודים באזור העקיצה ולעומתם ישנם בעלי רגישויות גבוהות שעלולים לחטוף שוק אנפילקטי ולהגיע ממש לסכנת חיים!!! הסימנים האדומים שמותירות נמלי אש יכולים להישאר עד מספר ימים תוך כדי גירוד בלתי פוסק ובהמשך עלולים לחוש גירודים בלתי פוסקים חזקים מאוד מה שלא משאיר לנו הרבה ברירות אלא להדביר אותן לפני שיפגעו בנו, השאלה היא איך?

נמלת האש הקטנה - סביבת חיים

נמלת האש הקטנה חיה בסביבה פתוחה ללא קרינת שמש ישירה, באזורים מוצלים בעלי רמת לחות גבוהה (בישראל שהיא מדינה בעלת רמת לחות גבוהה כבר ניתן למצוא אותה ברוב חלקי הארץ). נמלת האש הקטנה היא מין של נמלים לא מקומי, היא "נחתה" בישראל ארץ לפני מספר שנים, גודלה כ- 1 מ"מ עד 1.5 מ"מ, צבעה אדמדם וקצב הליכתה איטי יחסית לסוגי נמלים אחרות שנמצאות בגינה. מאחר והאקלים בארץ מתלבש עליהם בול, נמלי האש מסתגלות מהר מאוד לכל סביבה עשירה בצמחייה ולחות והאשמה העיקרית בסיפור הזה נופלת בעיקר על המשתלות שמפיצות אותן לכל עבר ולא נותנות את הדעת על כך וגם עלינו שרבים מאיתנו מתייחסים אליה בביטול.
נמלי האש בונות את הקן שלהן באדמה או על עצים והן בעלות הרגלי תזונה גמישה מאוד (אומניבוריות) החל ממזון צמחי עד מזון בשרי. הנמלים האדומות הללו יכולות להישאר על העצים או לעלות ולרדת לאדמה כאוות נפשן גם להיכנס אליכם הבייתה כך שאם מצאתם גושים כהים (כמו וולקנו) בסמוך לצירי דלת הכניסה תדעו שכנראה הבית שלכם נגוע בנמלת האש. בחצר ניתן להבחין בשיירות ארוכות של נמלים לאורך צירי תנועה קבועים על הטפטפות או לאורך השבילים וקירות הבית.

כאשר נמלת האש הקטנה פולשת לחצר שלנו, מתחיל תהליך מיידי של השתלטות והתבססות אגרסיבי בכל רחבי השטח עד למצב שבו לנו לא נשארה פינה אחת שלא נסכן את עצמנו בעקיצה מכאיבה. 
 

נמלת האש הקטנה - שיטות ריסוס והדברה

מייד כשמבינים שיש לנו נמלי אש בחצר צריך להתחיל בטיפול. כל השתהות מיותרת תגרום לעלייה מטורפת במספר נמלי האש בחצר שגם תעכיר לכם את איכות החיים וגם תקשה על הדברתה.
המשך יבוא......
 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת תיקנים (ריסוס נגד ג'וקים)     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896