לוכד נחשים 24 שעות ביממה 054-8004477

לעזרה מיידית התקשרו עכשיו

054-8004477
עליית גג

איתי הלוכד - מומחה לזיהוי רעשים של חולדות או קולות של בעלי חיים

האזנה לרעשים של חיות בר על מנת לזהותם

מאחר ועליות גג, קירות גבס או הנמכות תקרה מוגנות מטורפים או פגעי מזג אוויר קיצוניים, חיות בר מזיקות כמו חולדות, עכברים או ציפורים מוצאים שם מקום מקלט בטוח. 
בהתאמה לעונות השנה ולסוג המזיק, מקומות המסתור הללו משמשים את אותם מזיקים לצורך התרבות וגידול צאצאים.
מזיקים אלו בדרך כלל לא נשארים בשקט לכן רעשים שבוקעים מתוך הקירות או עליית הגג הם סימן מזהה לנגיעות של מזיקים.
בעלי דירות או בתים חייבים להיות קשובים לרעשים מסוג שריטות, כרסומים, גירודים, ניסור, קולות פיצוח או ציוצים על מנת להבין שבעל חיים חדר לבית.


חיות בר כמו חולדות, עכברים, נחשים וציפורים שונות, לא רק שמקימות רעש ומפריעות לשגרת החיים של בני הבית, חיות בר אלו גם מפיצות מחלות וזוהמה רבה.
מזיקים כמו חולדות או עכברים מפיצים וקטורים של מחלות באמצעות השתן והצואה שלהם - ויש להם המון גללים.
גללים של חולדות או גללים של עכברים מכילים את שאריות המזון שצרכו והשאריות האלה מושכות מזיקים נוספים כמו ג''וקים או נמלים שמבססים את אזור המחייה שלהם באזור הזה. הזנחה או התעלמות מקיום של בעלי חיים מזיקים בחלקים המוסתרים של הבית במיוחד עכברים או חולדות עלולה להתגלות באמצעות נזקים כבדים לתשתיות או חס וחלילה לעלות בחיי אדם. נחשים לדוגמא, בתקופת ההתרבות עלולים להימצא בקרבת בתי מגורים שנגועים בחולדות או עכברים כי מכרסמים אלו הם מזון מועדף עליהם.
הפגעים והמפגעים שמנינו עבורכם מראים את החשיבות של האזנה לקולות ורעשים מתוך הקירות ומעליות הגג שבדרך כלל אינם חשופים עבורנו. האזנה לקולות הללו יכולה לפתור לכם בעתיד הרבה בעיות.
אם אתם שומעים רעשים או קולות של ציוצים, צווחות, כרסומים או הליכה ודפיקות בתוך הקירות או בגג, בייחוד בשעות החשיכה, תנו את תשומת ליבכם וצרו איתנו קשר עם לוכד נחשים מוסמך או לוכד עכברים מקצועי שיתן פיתרון מהיר ויסודי לבעיה שלכם.

כיצד לזהות קולות של בעלי חיים

אני שומע רעשים מעליית הגג, רעשים בקיר גבס, רעשים בהנמכת התקרה

כמעט כל יום אנחנו מקבלים טלפונים מאזרחים מודאגים לגבי קולות או רעשים חשודים מכיוון המזגן, רעשים של הליכה על התקרה או כרסומים בקירות הגבס, יתרה מזאת, שמיעת רעשים בעליית הגג או בקירות הגבס יכולה להוציא אתכם משלוותכם שלא לדבר על התעמתות פנים אל פנים מול חולדה מאיימת שתגרום לכם לעקוף צ''יטה בקלות ומשכך, החלטנו להציג בפניכם מדריך קצר שיסייע לכם להבין איזה בעל חיים גורם לכם אי שקט.
מדובר במדריך שמכיל סוגים מגוונים של קולות שיכולים להגיע מעלית הגג, קירות הגבס או הנמכת התקרה וזאת על מנת שתוכלו לפענח איזה מזיק מצא מקלט אצלכם בבית.

אתם שם המודאגים מקולות או רעשים בלתי מוסברים שפורצים מהגג או מהנמכת התקרה, אנחנו מפצירים בכם לקרוא את המדריך שיכול להיות כלי עזר עבורכם להבין מול מה אתם מתמודדים ואילו סימנים לחפש.
למרות זאת, אין כמו עין מקצועית ומיומנת של לוכד נחשים, לוכד עכברים או לוכד חולדות שמסוגל לפצח מיידית את הבעיה ולהביא אותה על סיומה.

קולות של חולדה

איזו חיה מרעישה בעליית הגג?

עכברים

נגיסות או גירודים עדינים בשעות הערב או במהלך הלילה השקט שמגיעים לכל פינה בבית יכולים לשגע גם את החזקים שביננו רק כי קיים הסיכוי השברירי שיכנסו לתוך חלל הבית. איך אמר לי פעם בחור חסון וצעיר: "אני יכול להתמודד עם כל דבר, רק לא עם עכברים או חולדות".
אחת הדרכים לדעת אם בוודאות מדובר בבעיה של עכברים היא לנקוש באותו המקום ממנו הרעש הגיע. אם מדובר ברעש של עכברים - הרעש יפסק מיידית אך יתחדש תוך רגעים ספורים.
עכברים הם יצורים כל כך קטנים שמשתחלים דרך פתחים שקוטרם נע בין 6 - 8 מ"מ. יכולת הריבוי של עכברים מטורפת. קשה מאוד להתמודד עם עכברים ללא סיוע של בעל מקצוע מיומן. הזנחה של בעית עכברים או טיפול כושל עשויים להסתיים במפח נפש שבגינו תסבלו לא רק ממכת עכברים, זוהמה ושתן אלא גם נזקים קשים לתשתיות הבית. תוך פרק זמן קצר תמצאו עצמכם עם הוצאות כבדות לבעלי מקצוע שונים שיגיעו לתקן את הנזקים ולא מן הנמנע שתיאלצו לזמן
לוכד נחשים ללכוד נחש או שניים שמילאו את הקיבה שלהם בכמה עכברים שמנמנים.
 

חולדות

רעשים של חולדות נשמעים היטב בכל רחבי הבית בייוד נשמעים רעשים מהגג. קולות של חולדה מגיעים בעוצמה רבה יותר מאשר קולות של עכברים. חולדות רצות מתחת לרצפת הדק, מכרסמות בלהט רב חוטי חשמל, בידודים של צנרת מזגן, מפצחות ללא קושי צנרת ביוב של האסלה או של סיפון הכיור. ריח של שתן חריף ידלוף מעליית הגג או מהנמכת התקרה מלווה בגללים של חולדות.
הבאנו בפניכם דוגמא לרעש שעושה חולדה

איתי הלוכד - מומחה בלכידת נחשים חולדות ושאר בעלי חיים

 

עטלפים

לא כך כך סביר לשמוע קולות של עטלפים מתוך עליית הגג בגלל שעטלפים נוהגים לנחות על הקורות העליונות של הגג. אז אם שמעתם שריטות או צווחות של עטלף זה יקרה בלילה מהסיבה שהוא איבד את הכיוון ונתקע בקיר בטעות וכרגע מנסה לחלץ את עצמו. יש גם מקרים שבהם נשאר חלון פתוח והם חודרים לתוך הבית.
עטלפים הם חיות מוגנות. עטלף החרקים ומהיום גם עטלף הפירות הם מינים מוגנים בגלל שהם שומרים על האיזון בטבע והחוק אוסר להרוג אותם שזה מציב אותך בפני בעיה.
במקרה כזה עליכם ליצור קשר עם לוכד עטלפים שמסוגל לאתר את העטלף ולחץ אותו בזהירות ללא פגע ולהשיב אותו אל הטבע

 

ציפורים

יונת הבית הינה הציפור הפופולרית ששוכנת בבתים וממנה כנראה הכי תסבלו. ציוצים, המייה ומשק כנפיים הם סימן שיש לכם בעיה של יונים בגג. רעשים אלו חלק בלתי נפרד מבעיה של ציפורים בבית. ציפורים כמו יונים או מיינה (המיינה ההודית - ציפור בצבע אפור צהוב) מחפשים נקודות חולשה בבית על מנת לנחות או לבסס את הקן שלהם. מקומות מועדים לפורענות הם חלל הגג או צינורות איוורור של השירותים שאינם אטומים. 
למרות שהדיעה הרווחת היא שציפורים אינן מקרינות איום ממשי ומיידי כמו חולדות או עכברים, בתנאים מסוימים, ציפורים מסוכנות מאוד הן לבני האדם וגם למבנה בו הן שוכנות. ציפורים עלולות לבצע הרס מוחלט באזורי הקינון או הנחיתה שלהם.
הנזקים של ציפורים רבים ומגוונים, נמנה כמה מהם: 

רעש של יונים -
מי שיש לו יונים בהנמכת התקרה או בגג מכיר זאת היטב. הרעש של יונים מלווה את בני הבית ברוב שעות היום ויכול לתסכל גם את האדישים שביננו. יונים באות והולכות לאתר מזון לגוזלים או כדי להביא חומרי בנייה וריפוד לקן שלהם. ציוצים של גוזלים רעבים נשמעים היטב וגורמים לאי שקט בבית.
לכלוך של יונים -
בכל מקום שיש ציפורים ישנה לשלשת, נוצות וחומרי בניית קן. כל אלו: זרדים, לשלשת ונוצות עלולים לסתום את המרזבים של המים בגג ולגרום להצפות בגג. רעפים מטונפים מלשלשת, קווי חשמל, צנרת ביוב ובעיקר חללי הגג יהפכו להיות מזוהמים בעקבות בעיה של לשלשת ציפורים בבית.
ריח של יונים-
סירחון איום ודוחה יעלה מתוך אזורי הקינון של ציפורים במיוחד באזורים שפחות מאווררים כמו עליות הגג, הנמכת תקרה או חלל הגג.
מחלות של יונים -
סביבת יונים אינה בריאה לבני אדם כלל והסיבה המרכזית היא שיונים חושפות אותנו למגוון רחב של מחלות, במיוחד דרך לשלשת יונים או מפגעים שאנו לא מודעים אליהם כלל:
דררת - דלקת עיניים
פאראטיפוס - מועבר על ידי חיידק הנמא בלשלשת היונים.
דלקת מוח נגיפית - 
שפעת העופות - עוברת דרך מגע בעופות או בלשלשת שלהם.
קרציוני יונים- אקריות (ממשפחת הקרציונים) הניזונים מדם עופות ועלולות בתנאים מסוימים לבוא במגע עם בני אדם.
לצורך
ניקוי לשלשת יונים או הרחקת יונים צרו קשר לטלפון המופיע לעיל. 

קולות של עכבר

קולות של עטלף

קולות של יונה

לוכד נחשים, לוכד נחשים פתוח 24 שעות ביממה, לוכד נחשים בתל אביב, לוכד נחשים במרכז, נחש בבית, נחש בחצר, סריקה לאיתור נחש

נחשים


"אַל תִּשְׂמְחִי פְלֶשֶׁת כֻּלֵּךְ כִּי נִשְׁבַּר שֵׁבֶט מַכֵּךְ כִּי מִשֹּׁרֶשׁ נָחָשׁ יֵצֵא צֶפַע וּפִרְיוֹ שָׂרָף מְעוֹפֵף"

הגודל הממוצע של נחשים שנכנסים לתוך בתים הוא בדרך כל קטן מהסיבה שרק נחשים קטנים מסוגלים להשתחל לבתים דרך פתח צר מאוד אפילו ברווח הצר שתחת דלת הכניסה ולחלופין במרווח שבין דלתות הזזה. 
כשאני מגיע לאירוע של נחש בבית, הפעולה הראשונה שלי זה איתור מקום המחבוא של הנחש במידה והוא לא גלוי לעין.
או אז אני לוכד אותו בזהירות בעזרת מוט לכידת נחשים או על ידי מלקחיים של נחשים ומכניס אותו לתוך שק ייעודי שאני מחזיק עליי.
לפעמים נחש חומק לתוך חריץ או פתח בתוך קיר גבס שזו כבר בעיה גדולה ומאתגרת שמצריכה סבלנות ועצבי ברזל אך אל דאגה, ברוב הפעמים אני מצליח לפתור זאת בעזרת טכניקות שפיתחתי לעצמי עם השנים.
אחרי שהנחש בחוץ, הכי חשוב זה לעלות על החריצים או הפתחים שדרכם נכנס הנחש מלכתחילה כדי למנוע הישנות של המקרה (הנחש לא הגיע הביתה עם עגלת הקניות...) והדרך לעשות את זה היא מאוד פשוטה וקלה כי בניגוד לסוגי מכרסמים כמו חולדות או עכברים שיש להם יכולת חיתוך ולעיסה, לנחשים אין.

אחד הדברים המצמררים ביותר שיכולים לקרות לבנאדם זה להדליק את האור באמצע הלילה ולקלוט שמולך, ממש על הרצפה שוכב לו נחש צפע מסוכן. יש אנשים במקומות שונים בעולם שזוהי המציאות היומיומית שלהם לבצע בתדירות גבוהה סריקה  לאיתור נחשים בבית או נחשים בחצר. ישנם אף כאלה שלא מעזים לעלות על המיטה מבלי לחבוט על המזרון כמה פעמים לוודא שאין שם נחש.
כשיש נחש בבית ואתם מעויניינים לסלק אותו בעצמכם קודם כל תצטרכו להבין מול איזה סוג של נחש אתם מתמודדים: נחש ארסי או נחש לא ארסי. לכם אסור להתעסק עם נחש ארסי רק לוכד נחשים מקצועי צריך להרחיק אותו וצריך לוודא עד כמה שניתן שהחדר סגור היטב מכל הכיוונים כדי שהנחש לא יעזוב את החדר לפתע לפני שלוכד הנחשים מגיע למקום.
הכי חשוב במקרה של נחש בבית זה לא להתקרב אליו שלא לצורך כי הוא יכנס למצב מגננה ועלול להכיש אתכם ללא אזהרה מוקדמת וגם כי אנשים שאינם לוכדי נחשים מנוסים לא יודעים להעריך נכון את מרחק הביטחון שצריך לשמור מנחש ארסי.
נחשים לא ארסיים הם טיפה פחות מאיימים אבל מסוגלים לתקוף אתכם ולנשוך באותה מהירות ועוצמה כמו נחשים ארסיים.אתם הלא מנוסים, אל תקחו צ'אנס כי זיהוי לא נכון של הנחש עלול להסתיים בהכשה שעלולה לגרום למוות.
בין אם מדובר בנחש ארסי או בנחש לא ארסי, תעשו לעצמכם טובה ותשאירו את העבודה לאיש מקצוע שהוא לוכד נחשים שיודע מה הוא עושה. הכי חשוב זה למנוע מהנחש לצאת מהחדר על ידי סגירת חלונות ודלתות והנחה של חפץ כלשהוא כמו מגבת או שמיכה שימנע את בריחתו של הנחש מתחת לדלת ובלבד שלא תסכנו את עצמכם לשווא. כל הפעולות האלה צריכות להתבצע בצורה רגועה ואיטית כדי לא להבהיל או להקפיץ את הנחש.
לסיכום, אם אתם בסיטואציה שבה אתם רואים נחש בבית ואתם לא בטוחים אם מדובר כאן במקרה של נחש ארסי או נחש לא ארסי. תמיד תניחו לו לנפשו. פציעה או הכשה אינה שווה את הסיכון להרחיק אותו בעצמכם (גם החוק אוסר זאת) כי גם נחשים לא ארסיים עלולים לגרום לפציעה. עדיף תמיד להיות בצד הבטוח מאשר להצטער אחר כך.  
 

נחש צפע

 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896