הדברת פשפשים

אל תקבל החלטה לפני שתתייעץ איתנו, 
אנו מתחייבים אישית לשירות המקצועי והמיומן ביותר!

חייגו אלינו להזמנת הדברה:

058-555-88-96


צוות "סופר ג'וק"
המשותף בין פרעוש ופשפש
הפשפשים הם חרקים מוצצי דם וגם הפרעושים חרקים מוצצי דם. שניהם משאירים סימני עקיצה על גוף האדם: הפרעושים משאירים סימני עקיצה בעיקר באזור הרגליים ולעומתם פשפשים משאירים סימני עקיצה מתחת לבגדים.  פשפשים עוקצים בשעת לילה את דיירי הבית והפרעושים קופצים על בני האדם ועוקצים אותם בעיקר ברגליים.

כיצד נדע האם יש לנו בעיית פשפשים או פרעושים?
העקיצות של הפרעושים יתרחשו בדרך כלל בין החודשים אפריל ואוקטובר. הפרעושים נטפלים לכלבים וחתולים - זאת הסיבה שמומלץ לפקוח עין ולהיות ערניים בזמן שאנחנו בסביבת חתולים וכלבים או במקומות שבהם שהו כלבים וחתולים. ברוב המקרים נעקץ באזור הרגליים עד גובה הברכיים משום שהפרעוש הוא חרק קופצני ובעל יכולת ניתור יוצאת דופן (הוא יכול לנתר לגובה של 40 ס"מ ויותר). צריך לשים לב היטב ולחפש נקודות שחורות קטנות על הרגליים משום גודלו המזערי. הפרעוש יסתתר לעיתים קרובות באזור הגרביים ולאחר עקיצת הפרעוש תופיע נפיחות שתלווה בתחושת גירוד בלתי פוסקת באזור העקיצה במשך מס' שעות עד ימים. ניתן להקל את תחושת הגירוד ע"י מריחת אלוורה. לעומת הפרעושים, עקיצת הפשפשים אינה קשורה לחיות מחמד ונוכל והם פעילים במהלך כל השנה. אם בכל זאת לא הצלחתם להבין האם יש לכם בעיית פשפשים או פרעושים, פנו אלינו וניתן לכם חוות דעת מקצועית, אמינה ואחראית.

האם פשפשים מעבירים מחלות?
לא !!! הפשפשים (פשפש המיטה) אינם ידועים עד היום בישראל כמעבירי מחלות כלשהם. הנזק היחידי של הפשפש הוא המטרד שהוא מהווה בעקבות העקיצות, הכתמת כלי המיטה בסימני דם וצואה ובריח המסריח האופייני שהוא פולט מגופו בזמן שהוא חש בסכנה. העקיצות של פשפש המיטה יתרחשו במהלך הלילה, בחדרי השינה בעיקר. הפשפשים יוצאים ממקום מחבואם רק בשעות הללו לצורך מציצת מנת דם יומית. הם עוקצים אותנו באזור הגב והבטן, במיוחד מתחת לבגדים ומשאירים סדרת עקיצות אדומות. במהלך שעות היום הם מסתתרים בחדרי השינה באזור חריצים וסדקים שונים וגם על המיטה והמזרן. 

הדברת פשפשים
כיצד נפטרים מפשפשים?
ריסוס והדברת פשפשים יסודית, מקצועית ואחראית היא פעולה מורכבת שדורשת הבנה של דרך החיים של פשפשים ומצריכה ידע מקיף באיתור מקומות המסתור של פשפש המיטה לכן היא צריכה להיעשות על ידי מדביר מוסמך ומנוסה בריסוס פשפשים. הטיפול  מתחיל במיפוי יסודי של ריכוז הפשפשים בחדר וממשיך בניקיון יסודי של חדרי השינה: יש צורך לבצע פעולה מקדימה של כיבוס כלי המיטה בטמפ' גבוהה והכנסת כל הבגדים לשקיות אטומות כדי למנוע מפשפשים לחזור לחדר. אחר כך מבוצעות פעולות שאיבה והחדרת קיטור בלחץ גבוה בכל חלקי החדר. הטיפול בפשפשים מסתיים בריסוס יסודי ואיבוק. כל פעולות ההדברה מבוצעות תחת פיקוח של מדביר מוסמך בעל רישיון של המשרד להגנת הסביבה ובשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה בלבד. הטיפול להדברת פשפשים צריך להתבצע בכל חדרי הבית משום שבמהלך הדברת פשפשים בחדר מסוים הם יברחו דרך חריצים ותעלות שונות לחדר אחר. רק טיפול מקיף ויסודי בכל חדרי הבית ימנע את חזרת הפשפשים! 


חברת הדברה מומלצת להדברת פשפשים
על מנת לבצע טיפול יעיל כנגד פשפשים (פשפש המיטה) יש צורך להסתייע בחברת הדברה מקצועית שתפקידה ללוות את הלקוח מתחילת התהליך ועד סילוק המזיק מבית הלקוח. לצורך טיפול ממוקד ויעיל חובה להבין את דרך החיים של הפשפשים כלומר לדעת היכן הם מסתתרים ומהם נתיבי התנועה שלהם. יש לנו צוות מדבירים מקצועי  בעל ידע נרחב בתחום זיהוי מזיקים וביישום חומרי הדברה מתקדמים בעלי רעילות גבוהה לפשפשים ושארתיות לאורך זמן מחד ובעל רעילות נמוכה לבני אדם ולחיות מחמד מאידך. אם אתם מעוניינים לדעת כיצד נפטרים מפשפשים או כיצד מגיעים אלינו הבייתה פשפשים? צרו איתנו קשר. סופרג'וק הדברה אחראית בעלת רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה מס' 2161 (איוד, הדברת חרקים, הדברת מכרסמים). החזון שלנו מתבטא בגישה שרותית וליווי מקצועי ויסודי לאורך כל תהליך ההדברה ובשימוש בחומרי הדברה בצורה מושכלת מתוך דאגה לביטחון דיירי הבית, חיות המחמד ולסביבת המגורים.
מזיקים שבטעות 
נקראים פשפשים
תמונה של פרעוש
תמונה של קרצייה
ריסוס והדברת פשפשים 
ישנם קווי דמיון בין החרקים פשפשים ופרעושים הגורמים להטעיה בלתי מכוונת אצל הציבור מהסיבה הטריוויאלית שצליל הגייתם של צמד המילים דומה ומשום ששני החרקים עוקצים את בני האדם.
מכיוון שרוב הציבור מתקשה להבדיל בין פרעוש לפשפש ולמעשה קורא בשם פשפש להרבה סוגים של חרקים, ציבור שלם שסובל מעקיצות אינו מצליח להתמודד עם החרקים העוקצניים או כיצד להסביר את התופעה של העקיצות המטרידות ובמילים אחרות, האם קיים הצורך לבצע הדברת פרעושים, הדברת פשפשים, הדברת קרציות או הדברת כיני יונים.
הטיפול בפשפשים(פשפש המיטה) ובפרעושים נעשה בדרכים שונות לגמרי ולכן נסביר בהמשך המאמר על ההבדלים בין פרעוש (פרעוש הכלב) לפשפש (פשפש מיטה) וכיצד מתבצעת הדברת פשפשים ופרעושים, מקצועית, אמינה ואחראית.

למידע נוסף לחץ כאן
 
מה זה פשפש ומה זה פרעוש?
פרעושים ופשפשים הם חרקים קטנים שעוקצים בני אדם ומוצצים את דמם. הפשפש הוא בעל גלגול חיים חסר הווה אומר: נקבת הפשפש הבוגרת מטילה ביצים, מהביצים בוקעים פשפשים קטנים שצורתם דומה לפשפש הבוגר מלבד אברי המין שחסרים להם. לאחר מס' ארוחות דם הם מתנשלים (מחדשים את עורם) 5 פעמים והופכים לבוגרים. הפרעוש, לעומתו, הוא בעל גלגול חיים מלא, כלומר הנקבה מטילה ביצים שמהם בוקעים זחלים זעירים מאוד, בלתי נראים לעין, שמסתתרים בחריצים. הם ניזונים מחומרים אורגניים שונים כמו צואת הפרעושים הבוגרים או צואת בעלי חיים ולאחר 3 התנשלויות הופכים לגולם(עוטפים את עצמם בשכבת מגן) שבתוכו הם עוברים תהליך שנקרא "מטאמורפוזה" ובסופו הופכים לפרעושים בוגרים. הפשפש גדול יותר מהפרעוש, גודלו של הפרעוש נע בין מילימטר אחד לשניים וקשה מאוד להבחין בו ואילו הפשפש מגיע לגודל של 5 מילימטר והוא נראה בבירור. הבדל נוסף בין פרעושים ופשפשים הוא אזור המחייה של החרקים העוקצניים: פשפשים חיים בתוך בתים בצמוד לבני אדם ופעילים בלילה ואילו הפרעושים מתקיימים בסביבת בעלי חיים, בעיקר על חתולים וכלבים, ופעילים בדרך כלל בשעות היום. הפרעוש הוא חרק קופצני ואילו הפשפש הולך על רגליו בלבד.

הבדלים נוספים בין פשפשים לפרעושים
אז כיצד מבחינים בין פשפשים לפרעושים? למרות שקיימים הבדלים בולטים בין פשפשים לפרעושים המשימה לזיהוי אינה פשוטה. הפרעוש, צבעו שחור ועוקץ אותנו ברוב המקרים בשעות היום. הוא חסר כנפיים, זעיר וכמעט בלתי נראה. הפרעוש מפצה על גודלו הקטן ביכולת ניתור מדהימה ולא תמיד אנחנו מצליחים להבחין בו בזמן שהוא עוקץ. לעומתו, הפשפש בעל כנפיים אך הן מנוונות, צבעו חום, גופו פחוס והוא גדול ובולט יותר. הוא מתגנב בחסות העלטה ומוצץ את הדם שלנו בלילה, בזמן השינה ורק למחרת נגלה את העקיצות, אבל בזמן הזה הפשפש כבר חזר למקום המסתור שלו. 
 
 
 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896