הדברת טרמיטים

טיפול נכון ואחראי לחדירת טרמיטים לבית

טרמיטים הם חרקים זעירים שגורמים בכל שנה לנזק בלתי הפיך ליסודות מבנים העשויים עץ ולתכולתם. השאלה המתבקשת היא כיצד נוכל לזהות בזמן פלישת טרמיטים ולטפל ביסודיות כשמתגלית תופעה של טרמיטים בבית או בחצר. 

מה זה טרמיט?

טרמיטים הם חרקים חברתיים, בגודל של 3-5 מ"מ שחיים בקהילה, מושבה, (כמו נמלים, צרעות או דבורים). טרמיטים רגישים מאוד לאור יום ולכן הם בונים את ביתם עמוק באדמה או בתוך גזע עץ יבש משום שהם רגישים מאוד לאור (בניגוד לנמלים למשל). קן  של טרמיטים מנוהל על ידי מלכה שליטה אחת או יותר שתפקידה העיקרי הוא הטלת ביצים. מושבה של טרמיטים מחולקת לקבוצות שונות שלכל אחת מהן תפקיד משמעותי להתפתחות תקינה של הקן כמו טיפול בזחלים, איתור ואיסוף מזון או הגנה על הקן. מושבה של טרמיטים ללא מלכה לא יכולה לשרוד, כלומר אם מלכת הטרמיטים מתה, מושבה של אלפי טרמיטים מתפרקת וכל האוכלוסייה נכחדת. טרמיטים בטבע מבצעים תפקיד חשוב בתוך המערכת האקולוגית היות והם ניזונים מהתאית המצויה בעץ (בתהליך פירוק התאית נוספים לאדמה חומרים מזינים המעשירים אותה).

איזה נזק גורמים טרמיטים?

בתים המכילים אלמנטים מעץ כמו דלתות וחלונות ופריטי ריהוט שונים הם יעד אטרקטיבי לסוגים שונים של טרמיטים. טרמיטים בטבע חיים ונעים ללא הפסקה בתוך מחילות ותעלות באדמה בתוך העץ באמצעות כרסום בלתי פוסק. בתוך מבנים טרמיטים נעים בצורה סמויה מתחת לריצוף, בתוך הקירות ובין המשקופים ולעיתים נדירות הן ייראו לעין וזו הסיבה שאנחנו לא מודעים לנוכחות שלהם בבית ולכן, ריסוס דירה שנתי שאנו נוהגים לבצע או ריסוס נמלים סטנדרטי לא יפתור את הבעיה. כשטרמיטים מגיעים למחסום כלשהוא, הם עוקפים אותו באמצעות בניית תעלת בוץ בגוון חום – זהו אחד הסימנים הראשונים להימצאות טרמיטים בבית. סימן נוסף הוא התפוררות רהיטי עץ או משקופי עץ.

הדברת טרמיטים | טרמיטים בחצר | הדברת טרמיטים ללא קידוח | הדברת טרמיטים מחיר | הדברת טרמיטים מחיר זול | מדביר טרמיטים | ריסוס טרמיטים | הדברת טרמיטים מקצועית | טיפול בטרמיטים | טיפול לטרמיטים | 
לפני שנסביר כיצד מתבצעת הדברת טרמיטים נכונה, יעילה ומקצועית חשוב להבהיר, גילוי מוקדם של נגיעות טרמיטים הוא המפתח למזעור הנזק. מייד כשמבחינים בכרסום רהיטים, תשתיות הבית או כשמופיעות תעלות בוץ מומלץ לפנות ליועץ הדברת טרמיטים. בבתים עם ריבוי אלמנטים של עץ או כאלה שברשותם ריהוט עתיק או יקר ערך, מומלץ ועדיף לבצע ביקורת שנתית לשם פעולות ניטור טרמיטים ופעולות מניעה. חשוב לדעת, אנחנו נתקשה לראות התפתחות טרמיטים בבית במבט ראשון ולו מהסיבה, שתחילה טרמיטים מכרסמים את חלקו הפנימי של העץ ורק לאחר מכן את חלקו החיצוני.

כיצד מבצעים הדברת טרמיטים?- הצבת פתיונות או ריסוס נגד טרמיטים?

השיטה המקובלת עד לא מזמן להדברת טרמיטים בבית ובחצר היתה ריסוס נגד טרמיטים: חומר ההדברה משמש כמחסום ולא מאפשר לטרמיטים לחדור למבנה, כמו ריסוס נמלים או ריסוס נגד ג'וקים על קירות הבית אך בדרך שונה. בשיטה של ריסוס טרמיטים קודחים בריצוף הקיים וחופרים תעלות סביב הבית. לתוך התעלות והקידוחים מרססים ומזריקים חומר הדברה זרחני לקטילת טרמיטים. שיטה זו הוכחה כפחות יעילה ופחות אסתטית: ראשית, ישנה סכנה לפגיעה בצנרות ותשתיות במהלך הקידוח. שנית, הדברת טרמיטים באמצעות קידוחים מותירה אחריה סימני קידוח על הריצוף בתוך ומחוץ לבית. סימני הקידוחים מותירים חותם לטווח ארוך ובמידה והבית יועמד למכירה, רוכש פוטנציאלי עלול להתרחק מהעסקה ברגע שמומחה מטעמו יראה את הקידוחים ויבין שהבית עבר טיפול לטרמיטים. דבר נוסף, לא תמיד הזרקת חומר ההדברה מצליחה לחדור לעומק המתאים או ליצור רצועת מגן רציפה ובשל כך מתאפשרת חדירת טרמיטים למבנה. חסרון משמעותי נוסף הוא ההשפעה האקולוגית של הרעלים. העובדה שמוחדרים רעלים שארתיים לקרקע מסכנת מקורות מים ומזהמת את הסביבה ולכן פותחה גישה חדשה וידידותית לסביבה שנשענת על הטמנה ממוקדת (כמות רעלים קטנה) של פתיונות בדיוק כמו החלופה של ריסוס נמלים. 

טיפול נגד טרמיטים שוכני עץ באמצעות פתיונות  - ( הדברת טרמיטים ללא קידוח )

ריסוס דירה נגד ג'וקים או ריסוס נמלים בבית הן פעולות חד פעמיות בדרך כלל ואילו הדברת טרמיטים היא פעולה מורכבת הרבה יותר שדורשת מעקב לאורך זמן בשטח המטופל. הדברת טרמיטים ( טיפול לטרמיטים ללא קידוח ) מתבצעת בכמה שלבים: בראשון, בודקים האם יש טרמיטים בבית או בחצר – פעולה זו של ניטור טרמיטים זו חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע שיודע לאתר מוקדים פעילים של טרמיטים. בשני, מטמינים פתיונות מיוחדים אשר מושכים טרמיטים אליהם בדומה לפיתיונות שמניחים בפני נמלים עכברים ומכרסמים אחרים ובשלישי, בסיום הדברת הטרמיטים, חוזרים לביקורת. 


חשוב להדגיש שכל פעולת הדברת טרמיטים בחצר או במבנה אינה דורשת יציאה מהבית ואין צורך להיערכות מיוחדת משום שלא מבוצעת כל פעולת ריסוס. 
למרות שפיתיון של טרמיטים מכיל רעל ניתן להגדיר את הטיפול כסוג של " הדברה ירוקה לטרמיטים " משום שמדובר ביישום רעל במינון נמוך בנקודות ספציפיות !


במידה וקיים חשש שיש לכם טרמיטים בחצר או טרמיטים בבית ואתם מעוניינים להתייעץ ולקבל מידע מקצועי בנושא טרמיטים, סופר ג'וק מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ עם מומחה לטרמיטים שייתן לכם הסבר מקיף והצעת מחיר להדברת טרמיטים בבית או בחצר.
אל תקבל החלטה לפני שתתייעץ איתנו, 
אנו מתחייבים אישית לשירות המקצועי והמיומן ביותר!

חייגו אלינו להזמנת הדברה:

058-555-88-96צוות "סופר ג'וק"
 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896