הדברה

מה זה הדברה - הדברה פירוש

הדברה היא פעולה שמצמצמת אוכלוסיית מזיקים באמצעות שיטות שונות. הדברה מתחלקת ל 3 קטגוריות: הדברה של חרקים, הדברה של מכרסמים או  הדברה של עשבים. הדברה של עשבים שייכת לקטגורייה של גננים ואילו הדברה של מכרסמים (הדברה של חולדות, הדברה של עכברים) או הדברה של חרקים נמצאת באחריות של מדביר מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה ומטעם משרד הבריאות. מדביר מזיקים מטעם המשרד להגנת הסביבה שיש לו רשיון של הדברה יכול לבצע הדברה תברואית. הדברה תברואית היא הדברה עם קריטריונים ייחודיים. מדביר עם רשיון יכול לבצע הדברה ספציפית של מזיקים שהיא בעצם רשימה מדויקת של מזיקים שהפרוט שלה מצוי באתר של המשרד להגנת הסביבה. בחוק המדבירים החדש שיצא בשנת 2016 (חוק הסדרת העיסוק בהדברה תברואית, התשע"ו-2016) קיימת רשימת המזיקים שמותר לכל מדביר להדביר על פי סוג ההיתר שלו. ישנה התוספת הראשונה (חוק המדבירים החדש עמודים 33-35) וישנה התוספת השנייה (חוק המדבירים עמוד 36) הדברה של מזיקים היא לא רק שימוש ברעלים אלא יכולה להתחלק למספר פעולות הדברה כגון: ניקיון, חיטוי, צמצום מקורות מזון ושתייה, כל אלו פעולות שנקראות הדברה. הדברה היא הדרך שלנו לומר לסוגי מזיקים שונים שהם ממש לא רצויים בקרבתנו. הדברה היא הדרך שלנו לרצות לחיות בשלווה ללא מטרד יומיומי. כשאנשים שומעים את המילה הדברה הם מייד מקשרים אותה לסוגים מוכרים של הדברה כגון: הדברה של עכברים, הדברה של חולדות, הדברה של נמלים, הדברה של תיקנים, הדברה של ג'וקים, הדברה של עכברושים, הדברה של פרעושים, הדברה של תיקן גרמני, הדברה של פשפשים, הדברה של פשפש המיטה, הדברה של יתושים, הדברה של זבובים, הדברה, הדברה של טרמיטים, הדברה של צרעות ועוד הרבה סוגים נוספים של הדברה וזה בעצם הדברה של בעלי החיים שלא רצויים בקרבתנו.
כפי שציינו בהתחלת המאמר, הדברה של מזיקים יכולה להתבצע בכמה שיטות, השיטה הפופולרית של הדברה היא קטילת מזיקים. ברוב המקרים הדברה באמצעות קטילה של מזיקים מתבצעת על ידי מדביר מזיקים עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. 

הדברה של פשפשים או הדברה של פשפש המיטה

החדשות הרעות הן שאם הגעתם למאמר הזה כנראה שאתם סובלים מבעיה של פשפשים. על מנת להיפטר מפשפשים חשוב לדעת כיצד הם הגיעו אליכם הבייתה מלכתחילה: פשפש המיטה לא נולד אצלכם בבית ולא יצא לפתע מתוך האדמה. פשפש המיטה, ברוב המקרים, הגיע אליכם הביתה בעזרתכם האדיבה, הוא פשוט תפס עליכם טרמפ. פשפש המיטה מגיע בדרך כלל לאחר שהייה באכסניות נגועות בפשפשים כאשר בלילה הוא נכנס לתוך המזוודה שלכם או זחל לתוך הבגדים. דרך נוספת פופולרית היא הכנסת כלי מיטה יד 2 או מהרחוב שנגועים בפשפשים ויש גם דרך נוספת שהיא הכנסת רהיטים משומשים שבהם היו חבויים פשפשים.
החדשות הטובות הן שיש טיפול לפשפש המיטה, טיפול יסודי שנקרא הדברת פשפש המיטה בבית ובסיומו תוכלו להוציא אנחחת רווחה.

מי הוא פשפש המיטה

פשפשים או פשפש המיטה הם חרקים קטנים ומטרידים שחיים רק בתוך הבית. פשפשים אינם נחשבים למעבירי מחלות אבל המטרד שבהם קשה מנשוא. פשפשים עוקצים בלילה ובשעות היום חבווים בתוך חריצים וזו הסיבה שקשה מאוד לבצע הדברת פשפשים. מטרד של פשפשים (פשפש המיטה) מתבטא בעקיצות בלילה שמובילות לגירודים בלתי פוסקים ולסימנים אדומים על הגוף. פשפשים פרחו בארץ בשנות ה -50 אולם בשנים האחרונות חזרה התופעה של פשפש המיטה בגדול ולכן רק מדביר פשפשים מקצועי יכול לבצע הדברה יעילה ומקצועית.
לכל סוגי חרקים אין את מנגנון וויסות החום שיש ליונקים או ציפורים לדוגמא והם נעזרים בטמפרטורה החיצונית על מנת לווסת את חום גופם. כשהטמפרטורה החיצונית נמוכה, חרקים פחות פעילים וזו הסיבה שאנו רואים בתקופות הקרות פחות חרקים. פשפשים (פשפש המיטה) למדו להסתדר היטב, בניגוד למינים רבים של חרקים, פשפשים עברו לגור תחת צילו של האדם, פשפשים מנצלים את העובדה שבני אדם חיים בתוך מבנים עם טמפרטורה קבועה ולכן פשפשים (פשפש המיטה) "פורחים" גם בחורף. 

איך נראים פשפשים?

פשפשים חרקים קטנים מאוד בגודל מקסימלי של 5 מ"מ, פשפשים בעלי מבנה גוף פחוס ואובלי בעלי צבע חום - אדמדם. הפשפשים חבויים במהלך שעות היום במקומות מסתור ברחבי הבית, מאחורי תמונות, בתוך מסגרת המיטה, בין קפלי המזרן, בתוך תעלות החשמל ובתוך סדקים וחריצים ברהיטי עץ או על הקיר.

איך מזהים עקיצות פשפשים (עקיצות פשפש המיטה)?

אם אינכם נוהגים להתעורר באמצע הלילה סביר להניח שלא תראו פשפשים בבית גם אם יש לכם אותם בהמונים משום שפשפש המיטה הוא חרק לילה (חרק שפעיל רק בשעות הלילה). סימנים בולטים להימצאות פשפשים (פשפש המיטה) בבית הם ריחות לא נעימים לא מוכרים מאזור המיטה, עקיצות בלילה, סימני עקיצה אדומים בולטים אחד ליד השני (שורה של עקיצות סמוכות), סימני דם על המזרן או סימני דם על הסדין, כתמים של הפרשות של פשפש המיטה יהיו תמיד בחדר נגוע בפשפשים, גירוד על העור. לעיתים קרובות קורים מקרים של אנשים שלא מצליחים לזהות עקיצות פשפשים בצורה נכונה וסובלים תקופה די ארוכה מבעית פשפש המיטה בבית ונסביר, רוב האוכלוסייה רגישה לעקיצות של חרקים. חרקים עוקצים מחדירים בשלב הראשון חומרי הרדמה וחומרים שמסייעים בזרימת הדם מאיתנו אליהם. 70% מהאוכלוסייה רגישה לסוג החומרים הללו וכך הם יודעים שמשהו עקץ אותם, יתר ה- 30% אינם רגישים, הם אמנם נעקצים אך לא מודעים לכך ואז ישנו מצב שבו חלק מדיירי הבית חשים עקיצות וחלקם לא והבעיה אינה מטופלת כראוי לכן יש לשים לב לכל הפרטים שהועלו כאן במאמר על הדברה של פשפשים.

הדברה של פשפשים - הדברה של פשפש המיטה

צוות המומחים של סופר ג'וק מסביר כיצד מדבירים פשפש המיטה

הדברה של פשפשים (הדברת פשפש המיטה) משימה קשה וסיזיפית. על מנת שהמשימה תוכתר בהצלחה, הדברת פשפשים חייבת תמיד להיעשות על יד מדביר פשפשים מקצועי ומדוע? הדברה של פשפשים נערכת בשעות היום ובשעות הללו פשפשים חבויים עמוק. פשפשי מיטה לא פראיירים, פשפשים קולטים מהר שבחדר נמצא גורם מפריע ומתחילים לנוס מהחדר לחדרים אחרים או להתבצר עמוק בתוך מקומות המחבוא. מדביר פשפשים מקצועי יודע היטב את מקומות המסתור הללו וחוסם במקביל, באמצעות הדברה מתוחכמת, את היציאה והכניסה שלהם אל חלל החדר. הדברה של פשפש המיטה כוללת ניטור פשפשים שזו בדיקה מעמיקה לאיתור פשפש המיטה החדר השינה ובשאר חלקי הבית, שאיבה מאסיבית של פשפשים חיים וביצי פשפש המיטה, החדרת קיטור חם למקומות המסתור של פשפש המיטה על מנת לבצע קטילה ופיזור תכשיר הדברה שונים על מנת למנוע כניסת פשפשי מיטה בעתיד. הדברה של פשפש המיטה כוללת גם הסבר מקיף ללקוח כיצד להימנע בעתיד מבעיה של פשפשים.
אם מצאתם סימנים בולטים לנגיעות פשפש המיטה אצלכם בבית, תוכלו ליצור עימנו קשר טלפוני ואחד מצוות המומחים שלנו יענה באדיבות לכל שאלה בנושא הדברה של פשפש המיטה.

הדברה של  תיקן גרמני - איך נפטרים מתיקן גרמני - לחץ כאן

סוגי הדברה נפוצים:

הדברה של תיקנים, הדברה של ג'וקים, הדברה של ג'וקים קטנים, הדברה של ג'וקים מעופפים, הדברה של תיקן אמריקאי, הדברה של תיקן גרמני, הדברה של נמלים, הדברה של נמלת האש, הדברה של פרעושים, הדברה של פשפשים, הדברה של פשפש המיטה, הדברה של יתושים, הדברה של נדלים, הדברה של עכבישים, הדברה של מעופפים, הדברה של דבורים, הדברה של צרעות, הדברה של עש המזון, הדברה של עש הבגד, הדברה של מזיקי מחסן, הדברה של חרקי מחסן, הדברה של זבובים, הדברה של ברחשים, הדברה של מכרסמים, הדברה של חולדות
 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת תיקנים (ריסוס נגד ג'וקים)     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896