הדברה אקולוגית

היום שלא כמו פעם יש הרבה יותר מודעות לסביבה, הרבה יותר מודעות לשמירה על כדור הארץ ולבעלי החיים שיש עליו. ההבנה שפעולות מסוימות שנעשה היום ישמרו על המקום שאנו חיים בו לשנים רבות ופועל יוצא מכך הוא שנשאיר אותו טוב יותר לדורות הבאים אחרינו, גורמת לחיפוש אחר פתרונות טבעיים, פתרונות שמזיזים הצידה את הפתרונות הכימיים והרעלניים. כשמדובר על הדברה, שנים רבות היה צורך לעשות שימוש בהדברה כימית כזו שפוגעת באיכות הסביבה, פוגעת בבעלי חיים וגם אלו שאנו לא רוצים לפגוע בהם וגם בעיתית בריאותי לבני אדם. אך היום המצב שונה לגמרי, היום המושג הדברה אקולוגית הוא מושג רווח שכולם מכירים ורבים מעדיפים אותו על פני האופציות האחרות.

מהי ההדברה האקולוגית?
הדברה אקולוגית היא הדברה אורגנית, הדברה שעושה שימוש בחומרים טבעיים אשר מרחיקים את המזיקים בלי להרוג אותם. גם חומרים שכן הורגים אותם הם ספציפיים למזיקים שרוצים להיפטר מהם ולא פוגעים במזיקים אחרים. מעבר לכך הדברה כזו היא גם הדברה שלא פוגעת בבריאותם של בני האדם וכולנו לצערנו שמענו על מקרים של אנשים שנפגעו כתוצא מהדברה, הדברה ידידותית שכולם מרוויחים ממנה, הן אנחנו בני האדם והן בעלי החיים שחיים אתנו על הכדור. הדברה כזו יעילה לא פחות מהדברה כימית ושלא כמו הדברה ביולוגית היא עושה שימוש של ממש בחומרים שונים.

מהם החומרים הללו?
תחום ההדברה הולך  ומתפתח ככל שעובר הזמן ובעבר החשיבה הייתה חד ממדית מה שאומר שהמומחים היו בטוחים שללא חומרים כימיים אי אפשר יהיה להתמודד עם מזיקים שונים. הדברה אקולוגית עונה על הצורך בשמירה על איכות הסביבה ועל בעלי החיים והיא עושה שימוש בצמחים שונים, צמחים שניתן להפיק מהם חומרים שדוחים מזיקים שונים בלי הצורך להרוג אותם או רק מינים מסוימים בלי לפגוע באחרים. כך אוכלוסיית בעלי החיים נפגעת בצורה מינימלית וכך אנו עושים שימוש חכם בטבע – לוקחים מן הטבע בשביל להתמודד עם הטבע מה שבטוח פחות מזיק מחומרים שונים.

יתרונות
הדברה אקולוגית טומנת בחובה כמה יתרונות. ראשית, היא לא מסוכנת לבני אדם מה שאומר שאין חשש משימוש בחומרים הללו (במידה כמובן ונעשה שימוש בחומרים שנבדקו והורשו לשימוש) אין סכנה במגע איתם ואין סכנה בנשימה שלהם. בנוסף, הדברה כימית מצריכה היעדרות של כמה שעות מן הבית ולעיתים אף של כמה ימים מה שיכול להיות מאוד לא נוח לרבים, ושלישית כפי שציינו היא מצמצמת את הפגיעה בבעלי החיים למינימום. הדברה אקולוגית הוכחה חד משמעית כהדברה יעילה, הדברה שמספיקה לעונה שלימה בין אם היא הדברה של חרקים ובין אם היא הדברה של מכרסמים כמו עכברים וחולדות. 

הדברה באמצעים ביולוגיים
שלא כמו הדברה אקולוגית, הדברה ביולוגית היא הדברה שבאמצעותה משיגים שליטה על האוכלוסייה של המזיק באמצעים שונים. ידוע שיש בעלי חיים שניתן לעשות בהם שימוש על מנת להיפטר מבעלי חיים אחרים, ויש דוגמאות רבות לכך אך השימוש העיקרי הינו בתחום החקלאי. בחקלאות, הדברה כזו יעילה להעלמת יתושים, זבובים שונים ומזיקים אחרים שעלולים לפגוע בחקלאות אך הדברה כימית תפגע גם היא ולעיתים אף יותר מה שדורש מציאת פתרונות יצירתיים. השימוש באויבים טבעיים למזיקים שונים הוא בעצם הפעולה הכי טבעית שיש. אם אתם צריכים הדברה, הדבר החשוב ביותר הוא שתמצאו מדביר מורשה כמו סופר ג'וק שעובד עם חומרים מאושרים, והדבר הנכון ביותר יהיה לבקש הדברה שהינה אקולוגית, הדברה שטובה יותר לאדם, לבעלי החיים ולסביבה בה אנו חיים.
 
 
 
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת עכברים     הדברת חולדות - הדברת עכברים     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה - איך תופסים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     הדברת יתושים     ריסוס יתושים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים מקצועי 054-8004477 איתי הלוכד     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    

 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     


סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  ירון גרניט  |  רישיון המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-5558896