להזמנת הדברה חייגו:  058-555-88-96
סופר ג'וק הדברה אחראית
חבר "ארגון מדבירי מזיקים בישראל" | בעל היתר המשרד להגנת הסביבה | מ.ר. 2161
phone6, phone, contact, telephone, support, call

הדברת תיקנים

הקיץ מתחיל ואיתו מכת הג'וקים (מקקים) הכול כך מעיקה. ג'וקים שנמצאים בכל מקום ומטרידים את מנוחתנו ומסתבר שגם את בריאותנו. לא נעים להסתובב בבית או במשרד ולגלות תיקנים שמבלים בהם יחד אתנו, וצריך למצוא להם פתרון. התיקן הידוע בכינויו "מקק" הוא בעל שרידות גבוהה ויכול להישאר במחיצתנו זמן רב אם לא נעשה עם זה משהו, והקיץ הוא הזמן האידיאלי בשבילו להיות בסביבה מכיוון שהוא מעדיף סביבה חמה. הדברת תיקנים הוא אחד מתחומי ההדברה הנפוצים ביותר מכיוון שיש לכך ביקוש רב, גם באזורים פתוחים ומדבריים כמו מושבים, קיבוצים וכדומה אך לא רק. במקומות בעלי צפיפיות אוכלוסין שיש בהם הרבה אשפה ופסולת ניתן לצפות כמויות עצומות של ג'וקים מעופפים (תיקן אמריקאי).

העברת חיידקים
תיקנים, ג'וקים בפי העם, הם לא רק ג'וקים דוחים למראה אלא גם כאלו שמסוכנים לבריאותנו. הם מחפשים כל הזמן אוכל ולכן ניתן לראות אותם בעיקר בסביבת פחים, ובסביבת האוכל הם משאירים את גללים של תיקנים (רבים מתבלבלים הין גללים של תיקנים ל גללים של עכברים) שיש בה חיידקים שעלולים להיות מסוכנים לבני אדם. כשמדובר על פח זבל של בניין מגורים או פחים שנמצאים ברשות הרבים, יש צורך ב- הדברה לג'וקים למרות שהסכנה פחותה, אך כשמדובר על פח הזבל בבית שלנו הדברת תיקנים חשוב מאין כמוה וללא הדברה הם ילכו ויתרבו. מי שחושב שריסוס נגד ג'וקים חד פעמי עם חומר הדברה כזה שקונים בחנות יהיה יעיל טועה. זה אומנם אולי ייתן שקט לכמה ימים ואולי אפילו לכמה שעות אך לא יותר. לאחר זמן מה הם ישובו וישובו בגדול.

איך מונעים פלישת תיקנים?
שלא כמו הדברת צרעות או מזיקים אחרים, כשמדובר על תיקנים יש משמעות רבה גם למניעה. עם מניעה נכונה ניתן לחסוך חשיפה לחומרי הדברה שעדיף כמובן לא להיחשף אליהם. מניעה זה אומר תחזוקה נכונה של פתחי ביוב, ניקיון שלהם לאחר פתיחה מה שימנע הטלה של ביצי תיקנים, ניקיון של ארונות בהם יש פחי זבל, הורדה תדירה של הזבל לפח שמחוץ לבית, סתימת חריצים במבנה וכל מה שיכול להקשות עליהם את החיים, כל מה שיגרום להם לחפש את מבוקשם במקום אחר. אך בכל מקרה, הדברת תיקנים היא הדבר הנכון לעשות וכמה שיותר מהר בשביל לפתור את הבעיה לטווח ארוך.

מהי ההדברה?
הדברת תיקנים (הדברת מקקים) שלא כמו הדברת צרעות או הדברת מזיקים אחרים יכולה להתבצע באמצעות מספר שיטות. שיטה אחת היא שיטת הריסוס, חומר הדברה ירוק וידידותי לסביבה שקטלני לתיקנים הללו והורג אותם במהירות, מה גם שתיקנים אחרים לא יכולים להתקרב לאזור בו בוצע ריסוס. שיטה נוספת היא על ידי פיתיון ג'ל שיש בו חומרים שמושכים תיקנים (כגון ג'ל לתיקן גרמני), ג'ל שהתיקנים אוכלים וכך הם מושמדים דרך מערכת העיכול שלהם. חשוב לבצע את ההדברה כמה שיותר מהר לאחר שמגלים את הבעיה מכיוון שכמה שהיא תידחה יותר ככה הבעיה תלך ותחמיר וההדברה תהיה מורכבת יותר ועם פחות סיכויים להצליח.

איך בוחרים מדביר?
בשביל הדברת תיקנים צריך מדביר מקצועי כמו סופר ג'וק, מדביר עם ניסיון שעושה שימוש בחומרים שמורשים על ידי המשרד להגנת הסביבה. אל תתביישו לבקש את האישורים הללו הן של המדביר והן של החומרים בהם הוא עושה שימוש בשביל לשמור על בריאותם של הסובבים אתכם. חשוב לקבל ממנו הוראות מה לעשות לפני ההדברה ומה לעשות לאחריה, איך להכין את הבית ואיך לנקות אותו בשביל להסיר סיכונים מבני אדם. ישנם גם חומרים אורגניים באמצעותם ניתן להדביר את הבית, המשרד או כל מקום אחר, חומרים שלא מזיקים לסביבה ולא מסוכנים לבריאות וכדאי לבדוק גם את האופציה הזו כשמחפשים מדביר שיעשה את העבודה וינקה את הבית מתיקנים.
 
 
 

סופר ג'וק - הדברה אחראית  |  חבר ב "ארגון מדבירי מזיקים בישראל"  |  בעל היתר המשרד להגנת הסביבה - מ.ר. 2161  |  הזמנת הדברה: 058-555-88-96
 
הדברת מזיקים בבית     ריסוס נגד ג'וקים     הדברת יתושים     הדברת עכברים     הדברת חולדות     הדברת תיקנים (ג'וקים)     ריסוס יתושים     הדברת צרעות     הדברה נגד ג'וקים     הדברת נמלים     איך לוכדים חולדה     הדברה אלקטרונית חולדות     הרחקת יונים     דוקרנים ליונים     סילוק יונים     הדברת יתוש הטיגריס האסייתי     הדברת נמלים אקולוגית     הדברת פרעושים     הדברה אורגנית     ריסוס נגד יתושים     הדברת יתוש הנמר האסייתי     הדברה אלקטרונית עכברים     ריסוס נגד חרקים - Professional pest control     לוכד נחשים     מדביר מומלץ     ריסוס נגד נמלים     ריסוס     ריסוס לבית     מרחיק יונים     הדברה אקולוגית     הדברת תיקנים     הדברת עכברים     הדברת מזיקים     ריסוס פרעושים     הדברת חרקים     הדברה ירוקה     שירותי הדברה    
ריסוס נגד ג'וקים ♦ ריסוס לבית נגד ג'וקים ♦ ריסוס לעסק נגד ג'וקים ♦ ריסוס נגד מקקים ♦ ריסוס נגד תיקנים ♦ ריסוס לתיקנים ♦ הדברת מקקים בבית ♦ הדברה מקקים מחיר ♦ הדברת תיקנים מחיר ♦ הדברת ג'וקים מחיר ♦ ריסוס נגד ג'וקים מחיר ♦ הדברת תיקן גרמני ♦ מחיר הדברה לתיקנים גרמנים ♦ הדברה לתיקנים מעופפים ♦ הדברה לג'וקים גדולים ♦ הדברה לג'וקים קטנים ♦ ג'וקים במטבח ♦ ג'וקים קטנים במטבח ♦ ג'וקים בכל הבית ♦ מכת ג'וקים ♦ מדביר תיקנים בזול ♦ הדברה זולה לתיקנים ♦ מדביר הכי זול ♦ הדברה לביובים ב 150 ₪ ♦ הדברה לדירה ב 150 ₪ (תיקנים) ♦ הדברה לדירה 150 ₪ (תיקנים) ♦ הדברת דירה נגד תיקנים 150 ₪ ♦ הדברת ביובים לבית פרטי ב 150 ₪‏‏ ♦ הדברת ביובים לבניין ב 150 ₪ ♦ הדברה זולה ב 150 ש"ח ♦ הדברה עם אחריות  ♦ ריסוס ג'וקים בזול ♦  ריסוס ג'וקים הכי זול ♦  ריסוס לג'וקים הכי זול ♦ ריסוס לג'וקים בזול ♦ ריסוס נגד ג'וקים בזול ♦ ריסוס נגד ג'וקים הכי זול ♦ ריסוס לג'וקים 100 ₪ (עד שני ביובים) ♦ הדברת ג'וקים 150 ₪ ♦ הדברת תיקנים 150 ₪ ♦ הדברה לבית ב- 150 ₪ ♦ ריסוס לבית ב- 150 ₪ ♦ ריסוס לביוב 150 ₪ ♦ ריסוס דירה ב- 150 ₪ ♦ ריסוס לדירה עד 150 ₪ ♦ ריסוס לדירה ב- 150 ₪ ♦ ריסוס לדירה ב- 100 ₪ (דירת חדר לא כולל מ.ע.מ) ♦ מלכודת עד הבית 150 ₪ (החל מהשעה 18:00 250 ₪, בשבתות וחגים 250 ₪) ♦  הדברה ברגבים ♦ הדברה בקיבוץ רגבים ♦ ריסוס למקקים בזול ♦ ריסוס מקקים מחיר ♦ הדברה ירוקה לג'וקים ♦ הדברה ירוקה לתיקנים מחיר הכי זול ♦ הדברה של ג'וקים ♦ הדברה של תיקנים ♦ איך להיפטר מתיקנים בזול ♦ איך נפטרים מג'וקים ♦ פיתרון מהיר לתיקנים ♦ איך מדבירים לבד ג'וקים ♦ איך מדבירים לבד תיקנים ♦ הדברת ג'וקים עצמאית ♦ הדברה עשה זאת בעצמך ♦ תכשירי הדברה לקהל הרחב. חומרי הדברה ביתיים